Kilimanjaro vallutamine Mägimatk Aafrika “katusele”

  • Pane ennast proovile ja valluta Aafrika kõrgeim tipp – Kilimanjaro, 5895m
  • Kõrgeim tipp, mis ei eelda erivarustust ja erioskusi
  • Matk mööda Rongai rada – ühte maalilisematest ja rahulikematest radadest Kilil
  • Meeliülendavad vaated tipust ja teel sinna
  • Kuus erinevat ja vaheldusrikast taimestikuvööndit, mida läbid matka jooksul

Reisijuht

Priit Simson

Mäed tulid aastal 1999 ja ilmselt jäävad veel pikaks, sest see on olulisim motivatsioon oma tervise eest hoolt kanda ning füüsilist vormi hoida. Täna elame Eestis imelisel ajal, maailm on valla, mis homne toob, ei tea. Nii et rokenroll!

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Aafrika katuse vallutamine

Kilimanjaro vallutamine ei ole oma raskuselt võrreldav Himaalaja tippude vallutamisega. Tegemist ei ole eliitklubi ettevõtmisega. Erinevatel andmetel ronib umbes igal aastal 25000-50000 inimest Kili otsa. Samas ei saa selle ettevõtmise tõsidust alahinnata: raskused valitsevad igal sammul. Alates rängast palavusest madalamatel kõrgustel kuni vihma, tuule ja lumeni kõrgematel tasemetel. Kõrgmäestikuhaigus on paratamatu nähtus sel matkal ja võib tabada tugevamaidki.
Vallutus ise-enesest on seda ettevõtmist väärt. Emotsioonid ja mälestused, mis sellest matkast jäävad, püsivad aastateks.

Matk ei vaja eritehnikat ja -oskusi

Kilimanjaro otsa ronimine ei ole tehniline – ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, ega ka mingeid erioskusi ronijalt. Küll aga eeldab ta piisavat füüsilist ja ka psüühilist ettevalmistust. Matka viimane osa on eriti nõudlik. Tipu vallutamine algab vara öösel, saatjateks külm, kõrgmäestikuhaigus ja eelnevate päevade väsimus. See matk eeldab nii füüsilist kui ka psüühilist vastupidavust.

Rongai rada

Kilimanjaro on mõnes mõttes saanud juba massturismiobjekti staatuse. Seetõttu on oluline vältida neid radasid, mis on liialt ülerahvastatud. Rongai rada saab alguse Keenia piiri lähedalt ja on üks vähemkülastatavaid. Maastiku- ja loodusvaated Rongai rajal on ehk parimad Kilimanjaro radadest. Plusspoolele tuleb lugeda ka selle, et tõusud Rongai rajal on lauged. Miinuspoolele tuleb kanda see, et siin ei praktiseerita reeglit „roni kõrgele, maga madalal“. Aga selleks oleme lisanud programmi ühe päeva aklimatiseerumiseks. Niimoodi tagame parima ja meeldivaima tulemuse kogu grupile. Esiteks on tõenaosus tippu jõuda selle tõttu suurem ja kindlasti on tõus selle tulemusel ka nauditavam.

Vaated matkal ja tipust

Vaated kogu matka jooksul ja eriti tipust on võimsad. Seda loomulikult siis kui ilmataat selleks eeldused loob. Oleme selleks teinud siiski kõik: planeerides matka kuivaperioodi ja tipuvallutuse täiskuuööle.

Erinevad maastikukomponentide vöötmed

Kilimanjaro asub kuues erineva maastikukomponendi vöötmes. See muudab kogu matka äärmiselt mitmekesiseks. Läbime vihmametsa, kõrbelaadseid piirkondi, põõsastikuga kaetud alasid ja lõpuks ka liustikku. Vaated ja elamused on garanteeritud.

Reisikava

1.päev

Laupäev, 08. veebruar

margin

1.päev

Laupäev, 08. veebruar

Saabumine Kilimanjaro (IATA: JRO) rahvusvahelisse lennujaama: transfeer Arusha linna, majutuskohta. See päev on mõistlik veeta rahulikult, valmistudes järgmisel päeval algavaks mäkketõusuks.
Päeva lõpetab ühine õhtusöök, mille jooksul on võimalik tutvuda oma reisikaaslastega.
Majutus Karama lodge’is (või sarnases), www.karama-lodge.com.
Hinnas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Pühapäev, 09. veebruar

margin

2.päev

Pühapäev, 09. veebruar

Hommikusöök hotellis, seejärel viib transfeer meid Rongaisse, olles eelnevalt läbinud vajalikud rahvuspargi formaalsuste täitmised. Kokku on teekonna pikkuseks ca 1,5 tundi.
Tõusu alustame 1995 m kõrguselt Nale Moru külast, läbides esmalt põllumajndusliku piirkonaa, kus kasvatakse maisi, kartulit, jms. Seejärel siseneme männimetsa piirkonda. See osa tõusust on lauge ning läbib silmailu pakkuvat metsa, mis peidab endas mimekesist loomariiki.
Retke lõpuks jõuame oma esimesse laagripaika 2600 m kõrgusel. Sealt avanevad võrratud vaated Keenia tasandikele. Päevateekonna pikkuseks on ca 7 km, 3-4 h.
Ööbimine telkides.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

3.päev

Esmaspäev, 10. veebruar

margin

3.päev

Esmaspäev, 10. veebruar

Hommikusöögi järel alustame ühtlast tõusu Second Cave nimelisele vaatekohale. Siin saame näha juba Kibo kraatriserva ja idapoolset jäävälja. Siin lahkume põhirajalt ja põikame üle nõmme väiksemat rada pidi Mawenzi tipu poole.
Jõuame oma laagripaika, milleks on varjuline org Kikelewa koobaste juures, kõrgusel 3600 m. Päevateekonna pikkuseks on ca 15 km, 5-7 h.
Ööbimine telkides.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

4.päev

Teisipäev, 11. veebruar

margin

4.päev

Teisipäev, 11. veebruar

Tänast päeva alustame lühikese, aga järsu tõusuga mööda rohuseid nõlvu. Seda teekonda saadavad suurepärased, mitmesse külge avanevad vaated, kus eraldatuse lähedus on tuntav juba igal sammul. Päeva lõpuks jõuame oma kolmandasse ööbimiskohta Mawenzi Tarn’i, kõrgusel 4330 m. Päeva ülejäänud osa veedame puhates või ümbruskonnas rännates, et harjuda kõrgmäestiku tingimustega. Päevateekonna pikkuseks on ca 10 km, 5-7 h.
Ööbimine telkides.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

5.päev

Kolmapäev, 12. veebruar

margin

5.päev

Kolmapäev, 12. veebruar

Aklimatiseerumise päev. Teeme edasi-tagasi matka kõrgusele 4800 m, Mawenzi tipu suunas. Alustame päeva nagu tavaliselt: varase hommikusöögiga ja sellele järgneva tõusuga. Jõudes 4800 m kõrgusele, naaseme aga tagasi oma eelmise õhtu laagripaika. Matkamise osa päevast kujuneb eelmistega võrreldes poole lühemaks: teise osa päevast veedame puhates. Sellega loome head eeldused tõusuks tippu. Päevateekonna pikkuseks on ca 3-5 h.
Ööbimine telkides.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

6.päev

Neljapäev, 13. veebruar

margin

6.päev

Neljapäev, 13. veebruar

Sel päeval matkame ületades “sadula” Mawenzi ja Kibo kraatriserva vahel. Päeva lõpuks jõuame School Campsite’i, mis asub juba Kibo kraatriserva jalamil. Ülejäänud osa päevast valmistume viimaseks tõusuks tippu. Päevateekonna pikkuseks on ca 8 km, 6-7 h.
Ööbimine telkides.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

7.päev

Reede, 14. veebruar

margin

7.päev

Reede, 14. veebruar

Väga varane äratus – ca 01:00 hommikul. Seda selleks, et jõuda tippu päikesetõusuks. Matkame läbi vulkaanilise, lahtise kivi. Puhkepeatuse teeme Gillman’s Point’is. sealt edasi jätkame viimast ponnistust, et jõuda Uhuru tippu. Tippu jõudes naudime päikesetõusu, lühikest puhkust ja seejärel alustame laskumist. Laskume Horombo Hut’i (3750 m) laagrisse, kus naudime ärateenitud puhkust.
Ööbimine telkides.
Hinnas sisaldub hommikusöök, lõunapiknik ja õhtusöök.

8.päev

Laupäev, 15. veebruar

margin

8.päev

Laupäev, 15. veebruar

Hommikusöögi järel laskume alla mäe jalamile. Lahkume Margangu värava kaudu, misjärel viib transfeer meid tagasi Arushasse, lodge’i. Seal ootab meid soe dušš, mugav hotellituba, bassein ja pidulik õhtusöök.
Majutus Karama lodge’is (või sarnases), www.karama-lodge.com.
Hinnas sisaldub õhtusöök.

9.päev

Pühapäev, 16. veebruar

margin

9.päev

Pühapäev, 16. veebruar

Hommikusöök hotellis (sisaldub hinnas).
Lahkumine, transfeer Kilimanjaro (IATA: JRO) rahvusvahelisse lennujaama.

Reisigalerii

Arvamused

Reis Cabo Verdesse oli jällegi täiesti suurepärane! Tänud vastuvõtjatele, korraldajatele ja osalejatele!

Piret Vao, Cabo Verde matkareis, 2024. a reis

Uhke loodus
Kulinaarne paradiis
Rattarõõmud
Ainult lahedad inimesed
Igav ei ole kunagi
Neid ma enne ei tundnudki
Alati läheks uuesti

Kristina Saarepera, Etioopia matkareis , 2015. a reis

Peale aastatepikkusi otsinguid olen aru saanud, et elus on kõige olulisemad inimesed, kes sind ümbritsevad, saadavad. Sellel reisil on olnud õnn kogeda suurepärast reisiseltskonda ja muidugi fantastilisi grusiine, kes oskavad tõeliselt võõrustada külalisi. Lisades siia ainulaadsed vaated mägedele igas suunas, kuhu vaatad, omandab sõna puhkus õige tähenduse!

Raul Roose, Rattareis Gruusias, Thušeetias, 2010. a reis

Mugavused ja ööbimised

Reisi algul ja lõpul ööbime mugavates ja isikupärastes lodge’ides, kus olemas kõik enesestmõistetavad teenused ning väike annus luksustki. Mägimatkal on ööbimine korraldatud telklaagrites. Igapäevaselt tuleb endaga kaasas kanda vaid väikest käepärast kotti isiklike asjadega, suurem pagas transporditakse pakikandjate, ehk porteritega. Toitlustamise eest on hoolitsetud: kui ööbime telkides, siis on peakokaks meie giidid, kelle käte all valmivad oludest hoolimata suurepärased road.

Raskusaste: Väga raske

Tegemist on jalgsimatkaga, mis on väga raske raskusastmega. Matk ei ole küll tehniline: ei eelda erivarustuse (köied, “kassid”, jms) kasutamist, kuid suurtest kõrgustest lähtuva potentsiaalse kõrgmäestikuhaiguse ja külma kliima tõttu ei ole ta kergete killast. Eelnev mägede/matkamise kogemus tuleb kindlasti kasuks. Kõrgmäestikuhaigusega puutud selle reisil väga tõenäoliselt kokku, võib juhtuda, et oled sunnitud reisi katkestama. Reisi kõige kõrgemaks punktiks on meil 5895 m. Kõrgmäestikuhaiguse min kõrguseks loetakse 2500 m, kuid tavaliselt tekivad esimesed, kergemad sümptomid 3000-3500 m juures. Kõik meie mäe ööbimised on kõrgemal kui 2500 m, seega juba esimesest päevast peale üsna tajutavas hapnikuvõlas. Viimane päev enne tõusu tipule on kõige raskem: öösel on külm, uneaega jääb napiks, kuna tippu minnakse varakult, päikesetõusuks. Külm, väsimus ja mäestikuhaigus kokku muudavad selle päeva eriti raskeks. Päevasteks rännakuteks koos peatustega (söögi-, foto-, joogipausid) kujuneb kokku umbes 5-10 tundi.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Konsulteeri meie reisikonsultantidega selles osas, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Kohalik rahaühik on Tansaania Shilling. Kurss on ligilähedaselt 1 Euro = 2200 Shilingit. Mõned hinnanäited: söök kohalikus toidukohas – 2 eurot, söögikord restoranis – 6 eurot, õlu – 1 euro. Raha saab vahetada pankades Arushas. Samuti leidub seal ATM-e, mis üldjuhul peaksid töötama ka Euroopa kaartidega. Eelistatud valuuta on USD, kuid Euro on ka üldlevinud. 

Krediitkaardid

Krediitkaartide kasutus piirdub peamiselt suurte rahvusvaheliste hotellide ja kaubandusasutustega, mujal on nad suhteliselt kasutud. 

Jootraha

Jootraha jätmine on üldiselt oodatud ja tavapraktika restoranides, aga ka organiseeritud ekskursioonidel/matkadel. 

Ilm

Ilm sõltub väga suurel määral kõrgustest, kus liigume. Lisaks on ilm mägedes heitlik. Ette peab olema valmistatud temperatuurideks -20 kuni +30 kraadi. Väga laias laastus võib esile tuua järgmised juhised:
Jalamil (Arusha): päeval +30, öösel +20
3000 m kõrgusel: päeval 5-15, öösel 0 või alla selle
Tipus (6000 m): päeval mõni plusskraad, öösel kuni -20 kraadi

Mida matkale kaasa võtta

Rõivastus, mis katab temperatuurid alates -20 kuni +30! Märksõnaks on kihilisus – kiiresti ja hõplsasti peale laotavad ja maha võetavad riidekihid. Maktajalatsid, matkapüksid, magamiskott, lühikesed püksid, soe aluspesu, päikeseprillid, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, veekindel jakk, soe matkajope, seljakott ning energiat andvad näksid.

Viisanõuded

Eesti kodanikele on Tansaaniasse sisenemiseks vajalik viisa. Viisa on võimalik taotleda piirilt, kuid soovitatav on see ette ära taotleda läbi saatkonna. Lähim saatkond, kus viisat saab taodelda on Stockholmis. Ühekordse sisenemisega 3-kuulise viisa lõiv on 500 SEK.

Vaktsineerimine ja muu reisimeditsiin

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Mitteprofesionaalne info on selline, et peaks olema vaktsineeritud teetanuse, difteeria, hepatiit A ja B, kõhutüüfuse, lastehalvatuse ja soovitatavalt ka marutõve ning kollatõve. Malaaria on laialt levinud, mistõttu tuleks kasutusele võtta sellevastased meetmed/ravimid.
NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga vähemalt 8 nädalat enne reisi, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole!

Aeg / hind

Aeg
8. - 16. veebruar 2025
Hind
2495 €
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

  • Reis saab alguse ja lõpeb Kilimanjaro rahvusvahelisest lennujaamast (IATA: JRO)

Minimaalne reisijate arv

  • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab

  • Kohaliku giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
  • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
  • Majutust (jagades tuba reisikaaslasega) ja toitlustust vastavalt reisikavas kirjeldatule 
  • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule
  • Lennujaama transfeere
  • Kilimanjaro looduspargitasusid 
  • Pagasi transporti ja pakikandjaid matka jooksul
  • Toitlustust vastavalt reisikavale, puuduvad toidukorrad ostab Reisija
  • Matkavarustust: telke ja madratseid
  • Joogivett matka jooksul

Hind ei sisalda

  • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse, reisikindlustust
  • Viisat
  • Muud matkavarustust: magamiskotid, jms
  • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alk joogid
  • Jootraha
  • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest

  • Ühene majutus - küsi saadavust ja hinda
  • * Hotellide hinnad indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
  • Lisaöö Arushas €50, koht kaheses toas
  • Lisaöö Arushas €80, koht üheses toas

Maksetingimused

  • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
  • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
  • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100%  kogu reisi maksumusest.
  • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Tühistamine

  • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
  • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral  tagastatakse sisse- makstud summa, millest on maha arvatud tagastamatu deposiit 20%. 
  • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse reisi maksumusest 50%.
  • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata. Reisi tühistamine loetakse kehtivaks ainult kirjaliku teatisena.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

    +372 58 690 000
    info@andmoments.com

    Korduma kippuvad küsimused

    Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

      Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

     

    Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

      Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

    Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

      Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

    Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

      Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

    Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

      Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

    Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

      Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

    Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

      Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

    Kuidas toimub reisi eest tasumine?

      Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

    Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

      On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

    Milline on rendirataste kvaliteet?

      Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

    Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

      Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

    Milline on renditsiklite kvaliteet?

      Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

    Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

      Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.