Rattareis Uus-Meremaal Rannikult liustike ja kullakaevandusteni

  • Lõunasaare ulmelised maastikud
  • Antarktika värav Christchurch
  • Maaliline Milford Sounds fjord ja võimas Franz Josef’i liustik
  • Ulmelised kivimoodustised: Pancake ja Elefant Rocks
  • Vanad kullakaevanduslinnad ja Uus-Meremaa vein

Reisijuht

Risto “Ristokas” Muldme

Minu moto on alati olnud, et tööd tuleb selleks kõvasti teha, et võimalikult kvaliteetselt puhata. Olen tegutsenud ligi kolmkümmend aastat
küttevaldkonnas ja juhin Purmo müügiesindusi Baltikumis.

Loe veel

Võimsaimad reisihetked

Lõunasaare põnevad maastikud ja võimas Franz Josef’i liustik

Meie rattateekond viib meid Uus-Meremaa lõunasaare läänerannikule, metsiku looduse keskele. Siit leiab kõike – kõrgeid mägesid (Uus-Meremaa kõrgeimad tipud, Aoraki / Mount Cook ja Mount Tasman / Rarakiroa), lopsakaid vihmametsi, maalilist ookeani ja järvede randu, laguune ning vägevaid liustikke. Veedame päeva Uus-Meremaa ilusaimal ja võimsaimal Franz Josef’i liustiku juures – maailma kõige ligipääsetavamal jääjõel, mis langeb läbi vihmametsade peaaegu merepinnani. See koht pakub suurepäraseid võimalusi ajaveetmiseks. Valikus on kuumavee allikad, jääronimine, matkad liustikule,  väikelennukiga jäämägede imetlemine või helikopteriga lend ja maandumine liustikul.

Antarktika värav Christchurch

Meie reis algab Christchurch’ist – linn asub Uus-Meremaa lõunapoolsel saarel, olles riigi suuruselt teine ​​linn peale Aucklandit, mille elanike arv ulatub neljasaja tuhandeni.  Christchurch on ametlikult Uus-Meremaa vanim linn, see asustati üheksateistkümnenda sajandi keskel Briti koloniaalasulana ja 31. juulil 1856 sai see kuningliku hartaga linnastaatuse. Tõendid inimtegevusest linna piirkonnas pärinevad aga juba aastast 1250 pKr. Enne eurooplaste saabumist oli see kohalikke Māori rahvaste (iwi ja hapū) jaoks oluliseks toidumoona hankimise kohaks ja hooajaliseks elupaigaks. Siin asus ka oluline kaubavahetuse ja kaubanduse keskus.
Chistchurch on alates 1901. aastast Antarktika väravaks – siit, Lytteltoni sadamast, startis Antarktika esimene  avastusekspeditsioon. Tänapäeval on linn üheks viiest Antarktika väravalinnast, siin asuvad mitme riigi Antarktika tugibaasid.
Linn sai kannatada 2010. aasta septembrist kestnud maavärinate seerias, millest kõige hävitavam toimus 22. veebruaril 2011. Siis hukkus 185 inimest ja tuhanded linnahooned said tõsiseid kahjustusi. Taastus- ja ümberehitustööd kestavad siiani.

Maaliline Milford Sounds fjord

Vaatamata oma nimele on Milford Sounds tegelikult fjord, mitte heli. See asub Fiordlandi rahvuspargis Uus-Meremaa lõunasaare edelaosas. Park on osa UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvast ja nelja rahvusparki ühendavast Te Wahipounamu loodusalast. Rudyard Kipling on seda paika kirjeldanud kui “maailma kaheksandat imet” ja see on lummav iga ilmaga. See on ka ainus fjord Uus-Meremaal, kuhu pääseb mööda maanteed. Milford Sounds’i piiravad järsud kaljud ja tihe vihmamets, park võlub ka kõige kogenumat reisijat oma hingematvate vaadete, tint-tumedate vete ja 1000-meetri kõrguste koskede kaskaadidega.
Fjord pakub külastajatele mitmeid veetegevusi – laeva- ja süstasõite ja isegi sukeldumist. Saab minna vaatlema ka kohalikku mereelu. Kindlasti saame midagi nendest tegevustest proovida-kogeda.

Ulmelised Pancake ja Elefant Rocks

Reisil saame „maitsta“ kivipannkooke ja imetleda kivielevante. Mõlemad on iidse merepõhja jäänused ja miljoneid aastaid kestnud looduse kätetöö.
Aegluubis artistid – vihm, tuul ja maavärinad – lõid kaljusid, millede vertikaalsel pinnal on sadu horisontaalseid viile, nagu need oleksid suured tunnelitega pannkoogivirnad ookeani kaldal – Pancake Rocks. Tänapäeval tormavad ookeanilained pea ees läbi üha ahenevate tunnelite, mille tulemuseks on susisev, vulisev ja tuksuv orkester, mis purskab välja soolase vee rütme – väga muljetavaldav vaatepilt.
Sisemaal, lainelistel rohealadel, on aga loodus paisanud laiali ainulaadseid Elephant Rocks’e – tohutuid kivimoodustisi, mis meenutavad rahulikult jalutavaid elevante.

Vanad kullakaevanduslinnad ja kohalik vein

Uus-Meremaa kullakaevanduse ajalugu sai alguse 1852. aasta Coromandel’i palavikust, millele järgnes mitu väiksemat ja suuremat hoogu. Peamised Uus-Meremaa kullaväljad olid Coromandel, Nelson/Marlborough, Otago keskosa ja läänerannik. Hetkel on säilinud kuni 1000 ajaloolist kullakaevanduskohta, mida hallatakse ja arendatakse aktiivselt külastajate jaoks. Üks nendest paikadest on Arrowtown, mida külastame meie reisi 6. päeval. See on võluv ja omapärane paik, mis asub sädeleva Arrow jõe kaldal võimsate lumiste mäetippude all. Siit leiab riigi parimaid söögi- ja ostukohti. Jalutame selle muinsuskaitse all oleval karakteriga peatänaval ja ostame kaasa „kulda“:)

Lisaks kullale kuulub meie reisiprogrammi ka vein. Uus-Meremaal on 10 suurt viinamarjakasvatuspiirkonda nii põhja- kui ka lõunasaarel, millest olulisim on Marlborough. Uus-Meremaa on üle maailma tuntud oma aromaatsete Sauvignon Blanci valgete veinide poolest. Siin valmivad ka üsna hinnatud nn jaheda kliima veinid Pinot Noir ja Chardonnay marjadest. Meie matk viib meid Kurowi, kus külastame kohalikke viinamarjaistandusi ja laseme veinidel hea maitsta.

Reisikava

1.päev

Reede, 31. jaanuar

margin

map
1.päev

Reede, 31. jaanuar

Saabumine Christchurch’i rahvusvahelisse lennujaama (IATA: CHC) ja transfeer hotelli. Puhkame lennust ja suundume linnaekskursioonile. Christchurch on ametlikult Uus-Meremaa vanim linn, seda asustati üheksateistkümnenda sajandi keskel Briti koloniaalasulana ja 31. juulil 1856 sai see kuningliku hartaga linnastaatuse. Christchurchil on inglise linna arhitektuur ja ilme ning linna hüüdnimi on “Garden City” (aedlinn), mis tuleneb sarnasusest Inglismaa aedlinnadega.
Chistchurch on alates 1901. aastast Antarktika väravaks – siit, Lytteltoni sadamast, startis Antarktika esimene  avastusekspeditsioon. Tänapäeval on linn üheks viiest Antarktika väravalinnast, siin asuvad mitme riigi Antarktika tugibaasid.
Õhtul toimub esimene ühine õhtusöök.

Majutus hotellis Christchurchis.

Reisikavas sisaldub õhtusöök.

2.päev

Laupäev, 01. veebruar

margin

map
2.päev

Laupäev, 01. veebruar

Peale hommikusööki sätime ennast väikebussi ja sõidame Brunneri järve poole. Läbi Lõuna-Alpide kulgev bussitee pakub  maalilisi vaateid. Keskpäeva paiku jõuame Brunneri järve äärde Moanasse. Siin istume ratastele ja alustame meie lainelist ja kurvilist teekonda mööda kauni  Arnoldi oru Stillwateri poole. Jätkame tasasel maastikul, mööda Grey jõe kallast, et jõuda Greymouthi rannikulinna. Edasi ootab meid tee, mis pakub põnevust ja pingutust.  Väntame mööda rannajoont põhja poole Punakaiki kuulsate Pancake Rocks’ide juurde. Rannajoon on metsik, kivimoodustised uskumatud ja vihmamets lopsakas. Tee pakub meile „kvaliteetseid“ tõuse. Peale Pancake Rocksi külastust laadime rattad ja ennast bussi peale ja sõidame Hokitikasse, kus asub meie majutuskoht. Hokitika on vaikne rannalinn, mis on tuntud läänerannikult pärit Pounamu rohekivist käsitöö ja suveniiride poolest ja on suurepärane koht päikeseloojangul mööda randa jalutamiseks.
Osa päevasest teekonnast läbime ratastel, osa väikebussiga.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Hokitikas.

3.päev

Pühapäev, 02. veebruar

margin

map
3.päev

Pühapäev, 02. veebruar

Tänane rattatee viib meid lõunasse, sinna kus laiub liustike kuningriik. Teekond kulgeb läbi võimsate podocarpuse vihmametsade. Teeme kohvipausi Rossis, ühes kunagises kullakaevanduslinnakeses, ja siis väntame edasi läbi Hari-Hari ja Whataroa, kuni lõpuks jõuame Uus-Meremaa ilusaima ja võimsaima Franz Josef’i liustikuni. See koht pakub suurepäraseid võimalusi ajaveetmiseks. Kuumad basseinid, jääronimine, lühikesed matkad liustikule,  väikelennukiga jäämägede imetlemine (40 min) või helikopteriga lend ning maandumine kõrgetel lumeväljadel (1,5 – 2 tundi). Vabaaja tegevused on lisatasu eest.
Osa päevasest teekonnast läbime ratastel, osa väikebussiga.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Franz Josef’is

4.päev

Esmaspäev, 03. veebruar

margin

map
4.päev

Esmaspäev, 03. veebruar

Sõidame Fox liustiku juurde – kuigi teekond sinna on vaid 25 km, pakub see kolm vägevat ja pingelist tõusu, kus igaühele järgneb põnev ja ergutav laskumine. Pingutus tasub ennast ära – viimane laskumine viib meid otse mõnda toredasse Fox’i külakohvikusse või baari. Edasi väntame juba ilusal ja tasasel teel nii mööda rannikut kui ka sisemaal. Sõidame Bruce Bay rannikule, seejärel suundume sisemaale ja mööda kaunist Moeraki järve jõuame jälle rannikule – Knights Pointi. Lõpuks veereme Haast’i alevikku, kus veedame meie viimase õhtu ja öö läänerannikul.
Osa päevasest teekonnast läbime ratastel, osa väikebussiga.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Haast’is

5.päev

Teisipäev, 04. veebruar

margin

map
5.päev

Teisipäev, 04. veebruar

Tänane päev pakub pingutust, võrratut ilu ja kliimavahetust. Meid ootab küll lauge, aga pikk sõit ülesmäge – tee tõuseb aeglaselt kuni võimas Landsborough’i jõgi ühineb Clarki oruga. Vaated on võrratud – teekonda ümbritsevatest mägedest langevad kaskaadidena lugematud kosed ja nõlvadel laiub lopsakas vihmamets, mis kõrgemal muutub pöögimetsaks. Edasi muutub lauge ja rahulik tõusutee tõsiseks ronimiseks, mis viib meid 678 meetri kõrgusele Haast’i kuru tippu. Siit algab kauaoodatud sõit allamäge, kaunisse Makarora alevikku kus meid võtab vastu väljateenitud lõuna. Aheliku ida poolel kogeme suuri muutusi maastikus ja kliimas – siseneme kuiva piirkonda. Sõidame rattaga mööda suurejoonelisi järvi, tee veereb alla Otago orgude allikatesse ja seejärel ronib ülesse mööda Wanaka järve kallast, viies meid samanimelisse elavasse kuurortlinna. Õhtupoole on meil vaba aeg, mida saame kasutada näiteks ostlemiseks või lihtsalt järve ääres lõõgastumiseks.
Osa päevasest teekonnast läbime ratastel, osa väikebussiga.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Wanaka’s

6.päev

Kolmapäev, 05. veebruar

margin

map
6.päev

Kolmapäev, 05. veebruar

Tänane rattasõidupäev sõltub ilmast (ja vastavalt ka liiklusoludest) ning pakub kahte võrdselt nauditavat võimalust. Kui ilmatingimused lubavad, sõidame rattaga Wanaka linnast ajaloolisesse Cardrona linnakusse ja suusakuurotisse, kus on võimalus nautida kohvi vanas kaunite aedadega ikoonilises pubis. Siit suundub teekond ülesse, meie reisi viimasele tõsisele tõusule ja ühtlasi reisi kõrgeimasse punkti, 1070 m kõrgusesse Crown Range’i tippu. Seejärel võtame ette laskumise imeteldes vaateid Remarkables’i mägedele ja lopsakale rohelisele Wakitipu jõeorule. Sõidu lõpetame ajaloolises kullakaevanduslinnas Arrowtownis, kus sööme lõunat.

Kui ilmatingimused ei luba Crown Range’ist üle sõita, siis väntame Treble Cone’i suusakeskuse sissepääsuni, naaseme sama teed pidi kas jalgratta või bussiga tagasi, ja kui liiklusolud lubavad, sõidame ratastega ajaloolisesse Cardrona linnakusse ja suusakuurotisse, kus laadime rattad ja endid bussi et sõita üle Crown Range’i Arrowtown’i, kus sööme lõunat ja naudime seda armsat vana kullakaevanduslinna.
Peale lõunat suundume Uus-Meremaa seikluspealinnana tuntud Queenstowni, mis asub kauni Wakitipu järve ääres ja on ümbritsetud mägedest.
Osa päevasest teekonnast läbime ratastel, osa väikebussiga.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Queenstown’is

7.päev

Neljapäev, 06. veebruar

margin

map
7.päev

Neljapäev, 06. veebruar

Täna on rattavaba päev. Sõidame bussiga Milford Sounds’i, ms asub Fiordlandi rahvuspargis Uus-Meremaa lõunasaare edelaosas. Park on osa UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvast ja nelja rahvusparki ühendavast Te Wahipounamu loodusalast. Vaatamata oma nimele on Milford Sounds tegelikult fjord, mitte heli. See on ka ainus fjord Uus-Meremaal, kuhu pääseb mööda maanteed. Milford Sounds’i piiravad järsud kaljud ja tihe vihmamets, park võlub ka kõige kogenumat reisijat oma hingematvate vaadete, tint-tumedate vete ja 1000 meetri kõrguste koskedega. Rudyard Kipling on seda paika kirjeldanud kui “maailma kaheksandat imet” ja see on lummav iga ilmaga.
Milford Sounds’is pakub külastajatele mitmeid veetegevusi – laeva- ja süstasõite ja isegi sukeldumist. Kindlasti saame midagi nendest tegevustest proovida-teha (lisatasu eest).

Õhtu veedame Queenstown’is seigeldes.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Queenstown’is

8.päev

Reede, 07. veebruar

margin

map
8.päev

Reede, 07. veebruar

Tänane rattatee viib meid alla Waitaki orgu, mis on tuntud oma hüdroelekrtrijaamade paisude ja tammide poolest. Kõigepealt liigume mööda Benmore’i järve kallast Sailors Cutting’ini. Sealt edasi sõidame läbi konarlikku ja põnevat järvekaldajoont Benmore’i tammini, kus meid ootab  korralik laskumine. Vähekindlamatele sõitjatele, kes eelistaksid seda tehnilisemat lõiku vältida, on lihtsam variant. Jõuame Kurowi, kus külastame kaunilt taastatud St Albansi kirikut ja degusteerime veine kohalikes viinamarjaistandustes. Seejärel viib rattarada meid mööda Waitaki jõe kallast, läbi viinamarjaistanduste ja maooride kaljumaalingute „galerii“. Jõuame Duntooni väikelinna, kust  suundume lainelisele sisemaale ja rändame mööda ainulaadseid Elephant Rocks’i tohutuid kivimoodustisi. Rattamatka lõpetame sõiduga vanal raudteel läbi Raki tunneli, mille järel veereme allamäge Windsori asulasse. Sealt sõidame bussiga Christchurch’i.
Osa päevasest teekonnast läbime ratastel, osa väikebussiga.

Päeva ja reisi lõpetab pidulik õhtusöök.

Reisikavas sisaldub hommiku- ja õhtusöök.

Majutus hotellis Christchurch’is

9.päev

Laupäev, 08. veebruar

margin

map
9.päev

Laupäev, 08. veebruar

Lahkumispäev. Hommikusöök hotellis. Transfeer Christchurch’i rahvusvahelisse lennujaama (IATA: CHC).

Reisikavas sisaldub hommikuöök.

Reisigalerii

Arvamused

Väikestele gruppidele korraldatud omalaadsed matkareisid asjatundlike grupijuhtidega.

Ave S. Matkareis Ladakhis, Indias, 2023. a reis

Hingematvad vaated riisiterrassidele; lõppematu tõus majutuskohta, kus pererahvas ootas saabujaid lillevaniku ning värskelt pressitud apelsinimahlaga; armsad Nepali lapsed, kes millegipärast pildistamiseks pikkuse järjekorda võtsid :); swing-hüpe kanjonisse 160 meetri kõrguselt sillalt The Last Resort´is, Kathmandu linn oma kirjususes – need on vaid vähesed mälupildid rattamatkast Nepali, mis niipea ei unune. Kui on soov kogeda hoopis teistsugust elu-olu kui see, millega igapäevaselt harjunud oleme, siis on Nepal täpselt õige koht, kuhu minna. Värskendav kogemus on garanteeritud.

Kristin Peebo, Rattareis Nepalis, 2012. a reis

Hiina reis oli senistest puhkusereisidest parim: aktiivne liikumine, värske õhk, mõnus seltskond, vaated mida ei unusta.
Mandariini- ja pomeloistandused, riisipõllud, väiksemad linnad ja külateed, sõbralikud ja abivalmis hiinlased.
Rattasõidu vahele mahtus ka bambuspaatidega sõit Avatari mägede vahel, einestamised nii külakestes kui ka väiksemates söögikohtades.

Selle reisi käigus avastasin enda jaoks uue viisi kuidas igapäevatoimetustest lõõgastuda ja nautida puhkust, mis ongi PUHKUS!

Koit Vesinurm, Rattareis Hiinas , 2012. a reis

Mugavused ja ööbimised

Kõikides ööbimispaikades toimub majutus hotellides või motellides, kus on olemas kõik kaasaegsed mugavused: vannituba ja WC kas hotellitoas või ühiskasutuses. Majutus on organiseeritud kahestes tubades, jagades tuba reisikaaslasega. Pagasi transport on kogu reisi jooksul (sh rattamatka jooksul) organiseeritud: igapäevaselt on vaja kaasas kanda vaid päevast kandamit (fotokas, telefon, vahetusrõivad, snäkid, jms). Suurem pagas liigub rattamatka jooksul autos/bussis. Toitlustamise eest on hoolitsetud: matka jooksul saadavad meid kõikvõimalikud kohalikud köögisaadused ja seda enamasti kaks korda päevas.

Jalgrattaid on võimalik (ja mõistlik) kohapeal rentida. Kaasa võib võtta oma pedaalid ja sadula.

Raskusaste: Keskmine

Päevased kogudistantsid on pikad, seetõttu katame osa päevasest teekonnast ratastel, osa väikebussiga. Alati on võimalus ratta asemel kasutada bussitransporti. Seetõttu on Uus-Meremaa rattareis on keskmise raskusastmega. Ise saad reguleerida oma päevased teekonnad. Eelnev rattasõidu kogemus on soovituslik. Sa peaksid olema terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Sõltuvalt maastikust läbime päevas 40-80 km, mis võtab koos peatustega aega 5-8 tundi. Teel tuleb ette tehnilisi teelõike ning järsemaid ja pikemaid tõuse ning keerulisi langusi. Neil puhkudel on vajadusel koht saateautos olemas. Marsruut kulgeb peamisel asfaldil. Võib juhtuda, et lühikestel teelõikudel peame ratast käekõrval lükkama. Sõidutempo pärast muretsema ei pea: igaüks saab valida oma tempo. Tegemist ikkagi matkaga, ehk teeme päevaste sõitude jooksul piisavalt pause, et mitte üle pingutada. Reeglina sõidab üks giididest grupi ees ja teine grupi sabas. Grupi lõpus sõidab ka saateauto. Mägihaigusega sa sellel rattamatkal kokku ei puutu: meie kõrgeimad tipud jäävad 1000 meetri kanti.

Kasulik teada

Kindlustus

Reisil osalemise tingimuseks on adekvaatse reisikindlustuse olemasolu. Eelkõige tasub pöörata tähelepanu ohtlike tegevuste sisaldumisele/mittesisaldumisele kindlustustingimustes. Erilist tähelepanu tuleb pöörata ka sellele, millise kõrguseni merepinnast kindlustuskate kehtib. Palun vaata eelnevat sektsiooni „raskusaste“, kus on ära toodud meie reisi kõrgeim punkt. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et olla veendunud piisavas kindlustuskattes või saada infot selle kohta, kust selline kindlustuskate endale hankida.

Raha

Uus-Meremaa rahaühikuks on Uus-Meremaa dollar  (NZD). Vahetuskurss on 1  euro = ca 1,8 NZD (august 2024). Raha on võimalik vahetada Eestis. Kohapeal saab hõlpsasti vahetada pankades, mõnes hotellis ja Bureau de Change kioskites. Raha saab välja võtta ka pangaautomaatidest, kuid mitte kõik nendest aktsepteerivad väilmaiseid kaarte.

Mõned näited hindadest: kolmekäiguline lõuna keskklassi restoranis kahele ca 70 eurot (ilma alkoholita). Kohalik vaadiõlu 0,5 l ca 3 eurot, tass cappuccino’t ca 3 eurot.

Krediitkaardid

Enamus kohti aktsepteerib rahvusvahelisi krediit- ja deebetkaarte. Siiski peaks kaugemates piirkondades kaasas olema piisavalt sularaha, et kindlalt lubada endale snäkke, suveniire ja lisategevusi.

Jootraha

Jootraha jätmine pole kohustuslik, kuid hea teeninduse puhul on see heaks märgiks. Seda eriti turistidele suunatud asutustes nagu restoranid ja kohvikud. Kohalikele giididele ja muule reisi korraldavale personalile on tavaks jootraha jätta, palun konsulteeri meie reisijuhiga selle suuruse osas.

Mida reisile kaasa võtta

Valmistu mõõdukateks temperatuurideks ja niiskeks olekuks ning vihmaks. Oodata võib nii päikest kui ka üsna vihmast, niisket ja tuulist ilma. Näpunäited, mida kaasa võtta: jalgrattakiiver, rattapüksid ja -särgid, rattakindad, vihma- ja tuulekaitse kiht,  päikeseprillid, väike kõhu- või seljakott ning energiat andvad näksid. Matkajalatsid, varujalatsid, plätud, matkapüksid, lühikesed püksid, ujumisriided, t-särgid, soe fliis või meriinopluus, päikesekaitsekreem ning –huulepulk, veepudelid, matkajope.

Tagavara jalgratta sisekumm või paar, eriti kui oskad ise seda vahetada. Siis ei pea saatemeeskonna järel ootama.

Täpsema reisitarvete ja varustuse nimekirja jagame reisile eelnevalt ning arutame läbi reisieelsel kohtumisel.

Ilm

Jaanuaris/veebruaris on Uus-Meremaal suvi ja see on reeglina kõige soojem kuu. Meid ootavad üldiselt mõõdukad temperatuurid ja mõõdukalt sademeid. Rannikul ja mägedes peab arvestama ka tuulega. Oluline on kihiline riietus.

Christchurch: temperatuur varieerub: keskmiselt 22°C päeval kuni 13 °C öösiti. Sajab mõõdukalt vihma.

Franz Josef: päeval on oodata 18°C, öösel võib temperatuur aga langeda 10°C, sajab palju vihma. Liustikul on kindlasti külmem.

Queenstown’is on Christchurch’iga sarnane kliima.

Viisanõuded

Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Uus-Meremaal viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

Viisavaba reisimise korral Uus-Meremaale on kohustuslik eelnevalt taotleda elektroonses reisi eelregistreerimise süsteemis NZeTA reisiluba (New Zealand Electronic Travel Authority). Taotlusele vastuse saamine võib võtta aega kuni 72 h. Lisaks tuleb samaaegselt tasuda ka turismimaks. Registreerimine on vajalik ka juhul, kui Uus-Meremaal tehakse ainult vahemaandumine.

Juhime tähelepanu, et Uus-Meremaal on õigus muuta riiki sisenemise ja seal viibimisega seotud reegleid ning ei pruugi sellest teisi riike koheselt teavitada.

Vaktsineerimine ja tervishoid

Täpse vaktsineerimissoovituse annavad reisimeditsiininõustajad ja -arstid. Vaktsiinide osas peaks arstiga konsulteerima vähemalt kuu aega enne reisi algust. Kindlasti soovitame teha tervisekindlustuse.

Tervishoiusüsteem Uus-Meremaal heal tasemel, ka kaugemates piirkondades on nn basic tase kättesaadav.

NB! Konsulteeri reisimeditsiininõustajaga, ära toetu pelgalt siin ja mujal internetis leiduvale infole. Vaktsiinide osas peaks arstiga konsulteerima vähemalt kuu aega enne reisi algust.

Aeg / hind

Aeg
31. jaanuar - 8. veebruar 2025
Hind
2990 €
Varajase tellija hind
2790 €
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale koht reisil
  • Tasu kohe kaardiga või pangalingilt 20% reisi hinnast ja garanteeri endale varajase tellija hind

Reisi algus- ja lõpp-punkt

  • Reis saab alguse ja lõpeb Christchurch’i rahvusvahelises lennujaamas (IATA: CHC)

Minimaalne reisijate arv

  • Reis toimub juhul kui reisile on registreerunud vähemalt 4 reisijat

Hind sisaldab:

  • Kohaliku ingliskeelset giidi ja eestikeelse reisijuhi teenuseid (meie reisijuhid räägivad lisaks ka reeglina vene ja inglise keelt: uuri täpsemalt meie reisikonsultantidelt)
  • Mõnusat matka ja lahedat reisiseltskonda
  • Transfeere lennujaama ja tagasi
  • Pagasi transporti autodega matka jooksul
  • Majutust: hotellides ja motellides külades ja linnades matka jooksul vastavalt reisikavale (majutus on organiseeritud kahestes tubades)
  • Transporti vastavalt reisikavas kirjeldatule – rattad, autod, bussid, jms.
  • Toitlustust vastavalt reisikavale (enamasti 2 korda päevas), puuduvad toidukorrad ostab Reisija
  • Muuseumite, ekskursioonide ja rahvusparkide tasusid

Hind ei sisalda:

  • Rahvusvahelisi lennupileteid, lennujaamamakse.
  • Rattarenti
  • Reisikindlustust
  • Isiklikku matkavarustust
  • Jootraha
  • Vabaajategevusi, mis ei sisaldu reisikavas või on märgitud kui „lisatasu eest“.
  • Isikliku tarbimist: suveniirid, karastusjoogid, alkohoolsed joogid jms
  • Muud reisiprogrammis mittesisalduvat

Lisatasu eest:

  • Rattarent: 20-30 eur/päev (7-päevase perioodi puhul), sõltuvalt ratta margist ja tüübist.
  • Elektriratta rent: 30-40 eur/päev (7-päevase perioodi puhul), sõltuvalt ratta margist ja tüübist.
  • Viisa menetlemine
  • * Hotellide hinnad ja rattarendi hinnad on indikatiivsed, küsi konkreetset pakkumist meie reisinõustajalt.
  • Majutus üheses hotellitoas € 600
  • Lisaöö Christrchurchis € 60 / koht kaheses toas
  • Lisaöö Christrchurchis € 110 / koht üheses toas

Maksetingimused:

  • Reisile registreerimisel tuleb tasuda 20% reisi maksumusest, mis on tagastamatu deposiit
  • 30 päeva enne reisi peab olema tasutud ülejäänud 80% reisi maksumusest
  • Reisile registreerimisel vähem kui 30 päeva enne reisi tuleb tasuda 100% kogu reisi
  • Lisateenuste eest tasutakse eraldi.

Annulleerimine:

  • 20% programmi maksumusest tagastamisele ei kuulu. (Tagastamatu deposiit)
  • Rohkem kui 30 päeva etteteatamise korral tagastatakse sissemakstud
  • 30 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral tagastatakse
  • 14 päevase ja sellest veelgi lühemaajalise etteteatamise korral reisi maksumust ei tagastata.

Küsi reisi kohta

Küsimused? Täpsustused? Erisoovid? Küsi julgelt ja kirjuta oma soovidest ja plaanidest meile selle vormi kaudu

    +372 58 690 000
    info@andmoments.com

    Korduma kippuvad küsimused

    Kas Andmoments Seiklusreisid reispaketid on mulle jõukohased?

      Reeglina on kõik meie reisid sobilikud sulle, kui oled terve ning aktiivse ja sportliku eluviisiga. Meie reisid on jagatud nelja raskuskategooriasse: kerge, keskmine, raske ja väga raske. Vaid viimase puhul eeldame seda, et oled eelnevalt selleks põhjalikumalt ettevalmistunud. Kui kahtled endas, siis suhtle meie reisikonsultandiga, kes oskab sind vajaduse korral julgustada või siis vastupidi: maa peale tuua. Kahjuks ei ole meie reisid reeglina sobilikud puuetega inimestele.Kuid see sõltub ka puude iseloomust ning selles osas tasub eelnevalt meie reiskonsultantidega suhelda.

     

    Kas lennupiletid sisalduvad Andmoments Seiklusreiside pakettreisi hinnas või mitte?

      Lennupiletid sihtkohta ja tagasi meie reiside hinnas ei sisaldu (kui ei ole märgitud teisiti). Reeglina toimuvad meie reisid kaugetes ja eksootilistes või lihtsalt mõnusates reisisihtkohades. Seal võib olla mõistlik lisaks meie poolt pakutavale seiklusreisile ka lihtsalt päev-kaks puhata; miks ka mitte kauem. Selle tõttu ei ole meie reisi hinnas ka lennupileteid, vaid need on paindliku puhkuse planeerimiseks jäetud paketist välja.

    Kas Andmoments Seiklusreisid väljastab ka lennupileteid tema poolt müüdud pakettreisidele?

      Kiire vastus: ei. Oleme oluliselt paremad seiklusreiside korraldamisel, kui lennupiletite väljastamisel. Seetõttu jätame viimase oma ala professionaalidele. Meil on mitmeid usaldusväärseid koostööpartnereid, kelle abil teie piletimure saab lahendatud.

    Kuidas ma saan reisile lennupiletid ostetud?

      Aitame teil vastavalt soovidele ja eelistustele valida parima ja optimaalseima lennukava, et meie poolt korraldatud reisile ja sealt tagasi jõuda. Anname nõu, millisest online portaalist lennupiletid osta või soovitame sulle mõnda meie usaldusväärset partnerit, kelle kaudu piletid osta. Vaatame välja soodsaimad hinnad ja parimad lennukavad ning anname muud asjakohast nõu

    Mis sisaldub pakettreisi hinnas?

      Reeglina on pakettreisi hinnas kogu kohapealne (sihtkohas) programm: alates lennujaama vastutulekust ja transfeerist, kuni lennujaama ära saatmiseni ning kõik, mis vahe peale mahub. Alates ööbimistest ja toitlustamisest: tavapäraselt kolm korda päevas (osadel Euroopa reisidel kaks korda päevas) kuni pagasi transpordini, kohapealse transpordini, jne. Kui sihtkohas on transpordivahendiks lennuk, siis ka need lennupiletid on osa hinnast. Täpsem info iga reisi hinda kuuluvate teenuste kohta leiad iga reisikirjelduse sektsioonidest „aeg/hind“ ning „reisikava“.

    Mis ei sisaldu pakettreisi hinnas?

      Nagu juba eelpool mainitud: lennupiletid sihtkohta ja tagasi, isiklik tarbimine (alk. joogid, varustuse (nt jalgratas, magamiskott, vms) rent, jms. Üldiselt on reisipaketis sisalduv üsna küllaldane ja isiklikuletarbimisele kuluv summa pigem väike. Konsulteeri meie reisikonsultantidega, et hinnata reisipaketile lisaks vaja mineva raha suurust.

    Kuidas saan ma endale garanteerida parima hinna?

      Meie hinnapoliitika on lihtne: soodustusi saavad püsikliendid ja varajased tellijad. Kõige parema hinna saab varakult telliv püsiklient. Kui oled meie reisidel eelnevalt osalenud, küsi julgelt püsikliendi soodustust! Kasuta tasumisel ka pangalingi või kaardiga maksmise võimalust, selliselt garanteerid endale hetkel kehtiva varajase tellija hinna. Viimasehetke pakkumisi me ei tee. Teinekord teeme eripakkumisi messidel ja üritustel: registreeri ennast meie e-uudiskirja saajate hulka, et sellistest pakkumistest esimesena teada saada. Pakkumised messidel ja üritustel pole siiski kunagi nii head, kui püsikliendi ja varajase tellija „kombo“. Tasub olla püsiklient ja varakult reisiplaanid teha!

    Kuidas toimub reisi eest tasumine?

      Reisi broneerides tuleb tasuda 20% (broneerimistasu) reisi hinnast (va. siis kui reisini on jäänud vähem kui 1 kuu) ning 1 kuu enne reisi 80%. Tasuda saab nii ülekandega, kui ka maksekaartidega. Broneerimistasu maksmisega ei maksa viivitada, kuna see garanteerib sulle koha reisil ja hetkel kehtiva hinna. Soovitame broneerimisel kasutada kohest tasumise linki, kuna selliselt on nii hinna kui ka koha garanteerimine kõige kindlam.

    Kuidas saan ma rattareisile jalgratta?

      On kaks võimalust: enda oma kaasa võtta või kohapealt rentida. Vaid osadel meie Euroopa rattareisidel sõidab saateauto sihtkohta Eestist ja siis on võimalik sellega oma ratas kaasa saata (loe selle kohta reisikirjelduse sektsioonist „aeg/hind“). Üldiselt on rentimise või ratta lennukiga saatmise kulu samas suurusjärgus (mõnede eranditega), ca 100 eurot. Meie ligi kümneaastase kogemuse põhjal eelistab enamus inimesi jalgratast koha peal rentida, kuna nii on lihtsalt mugavam.

    Milline on rendirataste kvaliteet?

      Vahelduv, on kõige paremini iseloomustavam sõna selle kohta. Nad võivad olla väga head, head või keskpärased. Meie sihtkohad viivad meid igale poole maailma ja rattasõidukultuur, hooldusarusaamad jms varieeruvad seinast seina. Üldiselt on rattad siiski korralikud, kuigi aeg-ajalt võib esineda tehnilisi vajakajäämisi. Kuna meie reisid ei ole võistlused, siis saab rendirattaga igati hakkama.

    Kuidas saan ma krossireisile tsikli?

      Krossireisi sihtkohtades on alati tsikli rentimise võimalus. Meie praegustesse sihtkohtadesse oma tsikli transportimine on üsna vaevarikas ja kallis ettevõtmine. Seepärast soovitame kohapealset renti.

    Milline on renditsiklite kvaliteet?

      Hea. Reeglina on meie partnerid oma ala entusiastid ja tunnevad oma tööd hästi. Seetõttu on tsiklid ka korralikud ja hooldatud. Sellest hoolimata ei tasuks ootusi liiga kõrgele seada. Arvestama peab ka sellega, et tegemist pole siiski oma tsikliga, mille iseloom ja käitumine teada-tuntud. Seetõttu on esimene sõidupäev kergemapoolne, et anda aega võõra tsikliga harjuda ning ka selleks, et sõitjate tase välja selgitada.

    Kui suured on Andmoments Seiklusreiside grupid?

      Reeglina 10-15, sõltuvalt täituvusest. 15 on meie maksimum grupisuuruseks, mis teinekord suurte tellimuste puhul võib koha või paariga „lõhki“ minna. Reis toimub ka sedavõrd väikse grupi puhul, kui 4 inimest.